VIDEO | CSM Bucureşti, doar remiză cu Thuringer. „Tigroaicele” pot termina pe locul patru

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 08 martie 2019, ora 19:57,
csm thuringer

CSM Bucureşti a remizat cu Thuringer în ultimul meci din grupele principale ale Ligii Campionilor. După 23-23 cu formaţia din Germania, campioana României mai poate termina doar pe locurile trei sau patru în clasamentul grupei.

Tigroaicele au condus cu 14-8 la pauză, însă a doua repriză a fost una de coşmar. Thuringer a trecut chiar la conducere, însă CSM Bucureşti a reuşit să recupereze în final diferenţa de două goluri pentru o remiză, scor 23-23.

Radicevic Delivers | Main Round 6 | Women's EHF Champions League 2018/19

As usual, Jovanka Radicevic cuts in from the right and sinks home. Her goals helped CSM Bucuresti Handbal to a first-half lead in their Main Round 6 clash at home to Thüringer Handball Club, but the side from Germany came back to draw 23:23.Follow on Instagram: http://instagram.com/ehfclFollow on Twitter: https://twitter.com/ehfclFollow on Snapchat: www.snapchat.com/add/ehf_live#ehfcl

Publicată de EHF Champions League pe Vineri, 8 martie 2019

Jovanka Radicevic, cu opt goluri, şi Elizabeth Omoregie, cu şapte reuşite, au fost cele mai bune marcatoare pentru CSM Bucureşti.

CSM Bucureşti îşi va păstra locul al treilea doar dacă Ferencvaros nu va câştiga în faţa lui Krim, duminică.