VIDEO | Cristiano Ronaldo a făcut deplasarea la Amsterdam, pentru meciul din Liga Campionilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 09 aprilie 2019, ora 21:18,
Juventus-Cristiano-Ronaldo

Starul portughez Cristiano Ronaldo face parte din lotul lui Juventus pentru meciul de miercuri seara cu Ajax Amsterdam, din turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Cristiano Ronaldo (34 de ani) a suferit o leziune musculară la coapsa dreaptă în prima repriză a meciului Portugalia – Serbia, pe 25 martie, în preliminariile EURO 2020 (1-1).

Recent, antrenorul torinezilor, Massimiliano Allegri, a declarat că recuperarea lui Cristiano Ronaldo se desfăşoară bine și sunt șanse mari să joace la Amsterdam, cu Ajax.

24 de goluri și 12 pase decisive a reușit Cristiano Ronaldo în acest sezon pentru Juventus, în toate competițiile.

Atacantul portughez este cel mai bun marcator din istoria Ligii Campionilor: 124 de goluri în 160 de meciuri.