VIDEO | Craiova, victorie spectaculoasă la Ovidiu! Viitorul, în inferioritate numerică aproape tot meciul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 14 septembrie 2020, ora 23:11,
viitorul craiova

Universitatea Craiova a câștigat meciul din deplasare cu FC Viitorul, scor 4-1, în etapa a treia din Liga 1. Gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 5, după eliminarea lui Andrei Artean.

Startul meciului a fost marcat de accidentarea lui Alex Cicâldău, în minutul 3. Mijlocașul Craiovei a fost lovit în zona capului și a fost transportat la spital pentru investigații medicale.

Alexandru Cicâldău a suferit o comoție în urma contactului cu Artean și a fost transportat de urgență la spital. Alexandru Mateiu i-a luat locul pe teren, iar Andrei Artean a fost eliminat de către arbitrul Chivulete.

Ulterior, Universitatea Craiova a anunțat că Alex Cicâldău a revenit la stadionul din Ovidiu și se simte bine.

✌ Alex Cicâldău s-a întors la stadion și se află în afara oricărui pericol.#SustineStiinta #AsaELaCraiova #CampioniLaSuporteri

Publicată de Universitatea Craiova pe Luni, 14 septembrie 2020

Elvir Koljic a deschis scorul pentru Craiova în minutul 18.

În minutul 45+2, olandezul Luckassen a egalat pentru Viitorul.

În minutul 51, Elvir Koljic i-a readus pe olteni în avantaj, cu un șut în forță din lovitură liberă.

În minutul 66, Nicușor Bancu a înscris pentru Craiova, după acțiunea superbă a lui Vlădoiu în banda dreaptă.

Reușita lui Andrei Ivan din minutul 74 a stabilit scorul final: 4-1 pentru Craiova.

După primele trei etape ale Ligii 1, Universitatea Craiova ocupă primul loc în clasament, cu maximum de puncte. Viitorul ocupă ultima poziție, cu un singur punct.