VIDEO | Craiova, victorie mare cu Astra! Gol superb în Bănie

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 23 august 2019, ora 21:47,
Craiova Astra

Craiova a obținut o victorie mare cu Astra, în al doilea meci al zilei din Liga 1.

Partida din Bănie (1-0) a fost decisă de Bancu. Mijlocașul Craiovei a marcat un gol superb în minutul 68, cu un șut excelent, sub transversală.

Astra putea însă să plece cu toate punctele de la Craiova: Răduț a ratat un penalty în prima repriză, iar după pauză a irosit o ocazie imensă, după ce a trecut și de Pigliacelli.

Craiova ajunge la 13 puncte în clasament, după ce a reușit a patra victorie în șapte etape.

ECHIPELE DE START:

Craiova: Pigliacelli – Martic, Acka, Bălașa, Bancu – Ivanov, Mateiu, Cicâldău – Bărbuț, Markovic, Mihăilă

Astra: Kitanov – Bruno – Graovac, Tamaș, Radunovic – V. Gheorghe, G. Simion, Crepulja, R. Grecu – M. Răduț – Tounkara