VIDEO | Craiova tremură înaintea meciului cu FCSB! Un jucător de bază s-a accidentat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 24 martie 2019, ora 13:26,
craiova fani

FCSB și Universitatea Craiova se vor întâlni duminică, 31 martie, pe Arena Națională!

Oltenii tremură înaintea partidei cu roș-albaștrii. Golgheterul Elvir Koljic s-a accidentat în victoria Bosniei contra Armeniei, scor 2-1, în preliminariile EURO 2020. Atacantul l-a înlocuit pe superstarul Romei, Edin Dzeko, în minutul 87, dar după doar trei minute a cerut intervenția medicilor din cauza unei dureri la coapsă.

Potrivit sportske.ba, Koljic nu va juca în meciul cu Grecia și are șanse foarte mici să evolueze în derby-ul cu FCSB!

1 milion de euro este cota de piață a atacantului, potrivit transfermarkt.com. Acesta a marcat 13 goluri pentru Universtatea Craiova în actualul sezon de Liga 1.