VIDEO | Craiova, spectacol la Mediaş! Andrei Ivan, gol şi assist pentru Cicâldău

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 12 martie 2021, ora 23:20,
Craiova, Ivan

Meciul dintre Gaz Metan Mediaş şi Universitatea Craiova, din etapa a 27-a a Ligii 1, s-a terminat cu victoria oltenilor, scor 2-0.

Golurile partidei din Ardeal au fost marcate de Andrei Ivan, în minutul 50 şi Alexandru Cicâldău, în minutul 60.

Cea mai mare ocazie a primei reprize le-a aparţinut celor de la Gaz Metan, când Chamed a nimerit bara în minutul 2.

Repriza a doua a fost începută mult mai bine de Craiova, iar Andrei Ivan a deschis scorul în minutul 50, după un şut cu stângul.

Avantajul oaspeţilor a fost mărit de Cicâldău, în minutul 60, după ce a primit pasă din partea lui Andrei Ivan.

În minutul 78, Chamed a primit cartonaşul roşu, pentru un fault asupra lui Juan Camara de la Craiova.

Arbitrul Lucian Rusandu pune capăt întâlnirii de la Mediaş, care se încheie cu victoria oltenilor, scor 2-0.

După acest meci, Universitatea Craiova râmâne pe locul 3 în Liga 1, cu 53 de puncte acumulate în cele 27 de jocuri disputate.

De cealaltă parte, Gaz Metan Mediaş se află pe locul 12 în Liga 1, cu 28 de puncte adunate în cele 27 de meciuri jucate în campionat.

Citeşte şi Din ce motiv nu s-a putut impune Corneliu Papură la Craiova: ,,Poate antrena orice echipă, dar are problema asta”