VIDEO | Craiova, revenire spectaculoasă cu Viitorul! Cicâldău și Koljic au reușit goluri superbe

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 30 septembrie 2019, ora 21:40,
Koljic-Craiova

Universitatea Craiova a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Viitorul, scor 3-1, în etapa a 11-a din Liga 1. Oltenii au înscris două goluri ‘blitz’ pe finalul primei reprize, grație unor execuții de senzație.

Viitorul a deschis scorul în minutul 7, în urma unei lovituri libere. Țîru a trimis mingea în poartă cu o lovitură de cap.

În minutul 24, atacantul bosniac Elvir Koljic a fost introdus pe teren și a bifat prima apariție în acest sezon al Ligii 1.

Alexandru Cicâldău, jucător crescut la Academia Hagi, a egalat pentru Craiova în minutul 44, după un șut imparabil.

Elvir Koljic a stabilit scorul pauzei, după o execuție de generic. Atacantul bosniac a șutat la vinclu din marginea careului.

În minutul 53, gazonul execrabil de pe ‘Ion Oblemenco’ a jucat un rol important pentru gafa portarul Căbuz. Goalkeeper-ul Viitorului a scăpat mingea în poartă, după șutul lui Bălășa din lovitură liberă.

Koljic putea să facă ‘dubla’, dar mingea trimisă de el cu capul a lovit bara transversală. Atacantul bosniac a ratat din fața porții goale.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova și FC Viitorul au făcut rocada în clasament.

universitatea craiovaviitorulelvir koljiccraiovaalex cicaldaucicâldăuliga 1koljic