VIDEO | Craiova nu știe să piardă! Oltenii au bifat al șaselea succes consecutiv în Liga 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 02 octombrie 2020, ora 22:58,
cicaldau
cicaldau

Universitatea Craiova nu știe să piardă în acest sezon de Liga 1!

Formația lui Bergodi a bifat un nou succes, al șaselea consecutiv, scor 1-0 cu Poli Iași.

Prima repriză a fost lipsită de goluri, însă faza meciului a fost accidentarea horror a golgheterului Koljic. Fotbalistul a început să plângă pe teren, după ce Mihalache, fundaşul central de la Iaşi, a avut o intrare criminală, în urma căreia a fost eliminat.

Primul verdict venit din partea medicilor de pe ambulanţă este unul crunt, fractură la gleznă. Vârful a fost transportat de urgenţă la spital pentru mai multe investigaţii.

Vezi AICI VIDEO cu accidentarea horror a lui Koljic

SURSA FOTO: Captură TV

În superioritate numerică, ”juveții” au marcat golul victoriei în minutul 51, prin Bărbuț.

De-a lungul meciului, oltenii au avut nu mai puțin de 15 ocazii, printre care 5 au fost șuturi pe spațiul porții, în timp ce oaspeții nu au tras niciun șut pe poartă!

În urma acestui rezultat, Craiova se află în continuare pe primul loc în Liga 1, cu 18 puncte, în timp ce Poli Iași rămâne, temporar, pe locul 4, cu 8 puncte.