VIDEO | Craiova Maxima! Oltenii au un parcurs perfect în Liga 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 28 iulie 2019, ora 19:07,
craiova
craiova

Universitatea Craiova a câștigat meciul de pe teren propriu cu Chindia Târgoviște, scor 1-0, în etapa a treia din Liga 1. Oltenii au maximum de puncte și au urcat pe primul loc în clasament.

Craiova merita să deschidă scorul în prima repriză. Mai întâi, Mihai Roman a trimis mingea în poartă, dar s-a afla în poziție de ofsaid.

Apoi, portarul Aioani a respins miraculos șutul la vinclu trimis de către Alexandru Cicâldău din lovitură liberă.

În debutul reprizei a doua, Mihai Roman a înscris cu o lovitură de cap, după centrarea perfectă a lui Ivan Martic.

Spre finalul partidei, gazdele s-au relaxat inexplicabil, iar Neicuțescu și Cherchez puteau să înscrie pentru Chindia Târgoviște.

Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (Martic ’25), Acka, Kelic, Bancu – Ivanov, Cicâldău (Vătăjelu ’79), Qaka (Mateiu ’65) – Bărbuţ, Roman, V. Constantin. Antrenor: Corneliu Papură.

Chindia: Aioani – Martac, Dinu, Leca, Neciu – Novac, L. Mihai (Bic ’61) – Neguţ, Neicuţescu, Florea (Cherchez ’74) – Voduţ (Dumitraşcu ’61). Antrenor: Viorel Moldovan.

✌ #LIVE: Vă mulțumim că ați fost alături de noi!#CampioniLaSuporteri #VulcanulDePeOblemenco #AsaELaCraiova