VIDEO | Craiova ‘Maxima’ în primele patru etape din Liga 1! Victorie cu emoții în Bănie, cu Voluntari

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 19 septembrie 2020, ora 23:46,
craiova
craiova

Universitatea Craiova a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 2-1, în etapa a patra din Liga 1. ‘Alb-albaștrii’ au maximum de puncte și sunt lideri ai clasamentului.

Craiova a dominat meciul. Raportul ocaziilor de gol a fost 12-6, iar cel a șuturilor pe poartă 7-3.

Bosniacul Elvir Koljic a deschis scorul în minutul 34, după o fază superbă a oltenilor.

Voluntari a egalat neașteptat în minutul 57, la prima ocazie clară din repriza a doua. Cristian Costin a plasat mingea cu capul. Este primul gol în Liga 1 pentru mijlocașul în vârstă de 22 de ani.

Alex Cicâldău a înscris golul victoriei pentru Craiova, în minutul 71, direct din lovitură liberă de la 17 de metri.