VIDEO | Craiova, incapabilă să oprească seria de invincibilitate a Botoșaniului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 18 august 2019, ora 18:57,
botosani-craiova

FC Botoșani a remizat pe teren propriu cu Universitatea Craiova, scor 1-1, în etapa a 6-a din Liga 1. Moldovenii rămân neînvinși în acest debut de campionat.

Cătălin Golofca a deschis scorul în primul minut de joc. Este cel mai rapid gol al sezonului, după numai 28 de secunde.

Craiova a fost aproape de egalare în minutul 11, dar Ioniță și apoi Markovici n-au reușit să înscrie.

Căpitanul oltenilor, Nicușor Bancu, a înscris în minutul 29, cu un șut din voleu.

În repriza a doua, botoșănenii au avut câteva ocazii bune, în timp ce Universitatea Craiova nu a reușit niciun șut pe poartă.

În clasament, cele două echipe sunt la egalitate de puncte. FC Botoșani este neînvinsă în acest sezon al Ligii 1, în timp ce Universitatea Craiova n-a câștigat în ultimele trei meciuri.