VIDEO | Craiova – Gaz Metan 2-0. Dubla lui Mitriță a făcut diferența! Oaspeții, cu un om în minus din prima repriză

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 19 decembrie 2018, ora 22:14,

Craiova nu s-a împiedicat pe teren propriu de Gaz Metan și s-a impus în Bănie cu 2-0.

Golurile lui Alexandru Mitriță din repriza secundă au făcut diferența, însă oaspeții au rămas în 10 oameni încă din minutul 32, după ce Fofana a văzut cartonașul roșu.

Mitriță a ajuns la 13 goluri în Liga 1 și l-a egalat pe Țucudean în clasamentul marcatorilor din Liga 1.

ECHIPELE:

Craiova: Pigliacelli – Martic, Donkor, Tiago, Bancu – Mateiu, Cicâldău (Fedele ’90+1) – Bărbuţ (Meza ’89), Mihăilă (Burlacu ’62), Mitriţă – Rocha

Antrenor: Devis Mangia

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Diallo, Andre Pereira, Marius Constantin, Trif -Fofana, Cristea – Ely, Ivanov, Chamed (Stancu ’76)- Fortes (Yazalde ’53)

Antrenor: Mihai Teja

Atmosfera după victoria cu Mediaș

Alb-albaștrii de pe teren, împreună cu alb-albaștrii din tribune.#AsaELaCraiova#CampioniLaSuporteri#SustineStiinta