VIDEO | Craiova – FC Argeș, al șaptelea meci consecutiv fără victorie pentru olteni

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat vineri, 29 ianuarie 2021, ora 23:04,
Craiova Voluntari 1

Universitatea Craiova și FC Argeș au terminat la egalitate, scor 1-1, vineri seara, în primul meci al etapei a 20-a a Ligii I.

Gazdele au început tare, iar în minutul 9 Screciu a țintit bara, cu un șut din afara careului. Replica oaspeților a venit în minutul 34. Palic a nimerit bara, la rândul lui, cu un șut cu exteriorul, din colțul careului.

Universitatea Craiova a deschis scorul în minutul 64. Nistor a centrat din corner până la Ivan care a deviat pentru Marius Constantin. Mingea a ajuns la Mamut, care înscrie din centrul careului.

După doar trei minute, oaspeții au restabilit egalitatea. Malele a primit o pasă de la Mezza Colli și l-a învins pe portarul Pigliacelli.

Oltenii nu mai câștigaseră de șapte meciuri, astfel că criza lor se prelungește.

În urma acestui rezultat, Craiova rămâne pe locul trei al LIgii I, cu 41 de puncte, în timp ce FC Argeș e pe 12, cu 20 de puncte.

fotbaletapa 20fc argeș1-1liga iuniversitatea craiova