VIDEO | Craiova este în sferturi! Victorie clară la Voluntari. Toate rezultatele din optimi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 31 octombrie 2019, ora 22:57,
cicaldau craiova voluntari

Universitatea Craiova s-a calificat fără emoții în sferturile de finală ale Cupei României, după 4-1, în deplasare, cu FC Voluntari.

Craiova a deschis scorul în minutul 12. Mihăilă a pătruns în mare viteză în careu și l-a învins pe Mitrev.

Mihăilă a reușit dubla în minutul 20. Mijlocașul oltenilor a înscris din fața porții din centrarea lui Bărbuț.

FC Voluntari a redus din handicap în minutul 32. Martic a trimis în propria poartă, după o centrare de pe partea dreaptă.

Arbitrul Iulian Călin a acordat penalty pentru Craiova în minutul 52, după un contact între Laidouni și Ferreira.

Lovitura de pedepasă a fost transformată de Cicâldău.

Oltenii au marcat și golul al patrulea, în minutul 75. Ioniță  a închis tabela din pasa lui Bancu.

Voluntari: Mitrev – Leasă, Armaș, Rodriguez, Kocic – Gorobsov, Laidouni, Signorelli – Costin, Benzar, Simonovski. Rezerve: Rîmniceanu, Nica, Achim, Căpățînă, Gheorghe, Bortoneanu, Papazoglou. Antrenor: Cristiano Bergodi

Universitatea Craiova: Popescu – Martic, Bălașa, Ferreira, Vătăjelu – Qaka, Cicâldău, Ioniță – Bărbuț, Mihăilă, Nițu. Rezerve: Pigliacelli, Cosic, Bancu, Baiaram, Koljic, Roman, Zakaric. Antrenor: Victor Pițurcă