VIDEO | CRAIOVA, de neoprit la Chiajna! Oltenii sunt la două puncte de FCSB

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 06 decembrie 2018, ora 22:45,
Craiova Chiajna

Craiova s-a apropiat la două puncte de FCSB și la șapte de liderul CFR după victoria de la Chiajna, 3-1.

Meciul a fost unul foarte spectaculos. Koljic a deschis scorul din penalty, însă Ropotan a egalat imediat pentru gazde.

Craiova a făcut 2-1 înainte de pauză prin Bărbuț. Oltenii au terminat repriza în forță, iar Cicâldău a lămurit lucrurile cu reușita din minutul 39.

ECHIPELE:

Concordia Chiajna: Caparco – Albu, Leca, Marc, Fota (Deaconu ’35)  – Ropotan – Grădinaru (Batin ’66), Gorobsov, Prepeliţă, Măzărache (Nivaldo ’37) – Guessan.

Antrenor: Dorinel Munteanu

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Martic, T. Ferreira, Kelic, Bancu – Mateiu, Fedele – Bărbuţ (Meza Colli ’79), Cicâldău, Mihăilă (Nuno Rocha ‘67) – Koljic (Bic ’90).

Antrenor: Devis Mangia

? Sperăm că v-a plăcut cadoul nostru de Moș Nicolae.?#BataliaPentruPodium#CampioniLaSuporteri#AsaELaCraiova