VIDEO | Craiova are viitorul asigurat! Fiul lui Trică, gata să facă pasul la prima echipă: ,,Joacă cu dezinvoltură”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 10 februarie 2021, ora 19:08,
Atanas Trică u craiova

Mihai Rotaru nu îşi face griji în privinţa viitorului echipei sale, pentru că este asigurat de către tinerii de la echipa a doua.

Aceştia se pregătesc intens pentru reluarea Ligii a 3-a, iar astăzi au disputat un meci amical contra celor de la Petrolul Potcoava, unde la pauză scorul era de 2-0, după golurile marcate de Danciu şi Rigman, sub privirile lui Ouzounidis, care apoi a plecat spre aeroport, pentru meciul echipei mari.

La meciul de pregătire a asistat şi Eugen Trică, care l-a urmărit pe fiul său, legitimat acum la echipa lui Mihai Rotaru.

,,L-am văzut. În prima repriză s-a mişcat bine, dar trebuie colegii lui să-l joace mult mai mult. La 16 ani jumate este ok. Nu e o mare presiune pe el. Joacă cu dezinvoltură. Eu aştept oferte. Sunt liber profesionist. Îmi doresc ca Universitatea Craiova să ia campionatul şi Atanas să debuteze în Liga 1”, a declarat antrenorul la finalul jocului.

Dacă echipa secundă a oltenilor încă se pregăteşte pentru startul meciurilor din Liga a 3-a, formaţia antrenată de Ouzounidis are un meci de disputat în Cupa României.

,,Leii din Bănie” vor juca joi, cu FC Botoşani, în deplasare, de la ora 20:30, în optimile de finală ale competiţiei.

Citeşte şi Ca la Craiova la nimeni! Oltenii au ajuns să aibă cea mai numeroasă delegație din Liga 1