VIDEO | Coșmarul continuă pentru Messi! Dezastru pentru Argentina la Copa America

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 20 iunie 2019, ora 07:43,
Messi-Argentina

Argentina a remizat în al doilea meci de la Copa America, scor 1-1, cu Paraguay.

În prima repriză, Paraguay a deschis scorul prin Richard Sanchez, minutul 37. În a repriza secundă, Messi, căpitanul Argentinei, a egalat în urma unui penalty, minutul 57. Norocul a fost de partea argentinienilor, iar în minutul 62 oaspeții au ratat o lovitură de la 11 metri prin Gonzalez.

Argentina nu a mai reușit să marcheze golul de 3 puncte, chiar dacă pe teren au fost superstaruri precum Messi, Aguero sau Di Maria.

În urma acestei remize, argentinienii se află pe locul 4 în Grupa B, cu un singur punct. În următorul meci, Argentina va întâlni Qatar, formație pe care este obligată să o învingă pentru a mai spera la calificarea în sferturile de finală.

Tot în Grupa B, Columbia a învins Qatar prin golul marcat de Zapata în minutul 87. Columbienii au obținut 6 puncte și sunt calificați în sferturile de finală ale Copa America.