VIDEO | Coșmarul continuă pentru Messi! Argentina, fără replică în fața Columbiei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 16 iunie 2019, ora 07:38,
Messi-Argentina

Argentina a pierdut în primul meci din grupa B de la Copa America, scor 0-2, în fața Columbiei.

Turneul final este programat între 15 iunie și 17 iulie, iar Japonia și Qatar participă ca naționale invitate de Confederația Sudamericană de Fotbal.

Roger Martinez, minutul 71, și Duvan Zapada, minutul 86, au marcat golurile Columbiei, iar Argentina se află pe ultimul loc în grupă. Argentinienii au pierdut primul meci la Copa America pentru prima oară din 1979 încoace.

De asemenea, Messi nu a reușit și marcheze și a ajuns la meciul cu numărul 10, din ultimele 13, în care nu reușește să puncteze. „Nu avem timp să ne plângem. Trebuie să mergem mai departe” a declarat Messi după meci.

Columbia a obținut prima victorie în fața Argentinei din 2007 încoace!

Meciurile care vor avea loc în această seară: Paraguay – Qatar (ora 22.00) şi Uruguay – Ecuador (ora 01.00)

Alte rezultate: Brazilia – Bolivia, scor 3-0

Naționala “Selecao” a avut onoarea de a organiza competiția, iar brazilienii nu au dezamăgit în primul meci. Fără Neymar în echipa de start, formația lui Tite s-a impus cu 3-0 împotriva Boliviei. Coutinho (’50, ’53) și Everton Soares (’85) au marcat cele trei goluri.

Venezuela – Peru, scor 0-0