VIDEO | Coșmar pentru Stanciu în Danemarca! Slavia Praga a ratat grupele Champions League

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 01 octombrie 2020, ora 08:46,
stanciu praga

FC Midtjylland a ajuns în premieră în grupele competiției după un final de meci nebun contra cehilor.

După 0-0 în tur, Slavia a fost calificată timp de 80 de minute în manșa decisivă din Danemarca. Olayinka a deschis rapid scorul, dar ultimele 10 minute au fost de coșmar pentru egala Barcelonei din sezonul trecut. După ce au egalat în minutul 65, danezii au marcat trei goluri în ultimele 10 minute.

Stanciu nu a prins însă pe teren sfârșitul de meci, fiind schimbat de antrenorul său în minutul 68 atunci când scorul era încă 1-1. Nu au lipsit fazele controversate. Reușita prin care nordicii au intrat în avantaj a venit după ce o lovitură de la 11 m a fost repetată. Gazdele au sărbătorit în vestiar la final succesul care îi duce în premieră la masa bogaților.