VIDEO | Coșmar pentru Guardiola la meciul 100 în Premier League! Liverpool e tot mai aproape de titlu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 30 ianuarie 2019, ora 00:48,
Pep Guardiola

Manchester City a pierdut surprinzător cu Newcastle (1-2), iar Liverpool e tot mai aproape de titlu: dacă o bate pe Leicester, echipa lui Klopp se duce la 7 puncte de campioana Angliei.

Aguero a deschis scorul după doar 25 de secunde, însă gazdele au revenit incredibil în repriza secundă, pe fondul jocului slab făcut de City: Rondon a egalat în minutul 66, iar Ritchie a dat apoi marea lovitură, din penalty.

Guardiola a pierdut meciul 100 în Premier League, însă și Mourinho a pățit același lucru, pe vremea când era la Chelsea. În 2007, portughezul era învins tot de Rafa Benitez, manager atât de iubit de fanii lui Liverpool.

A fost spectacol și pe Old Trafford, acolo unde Manchester United a remizat cu Burnley (2-2), după ce oaspeții au condus cu 2-0.

În schimb, Arsenal n-a avut emoții în fața celor de la Cardiff City și s-a impus cu 2-1.