VIDEO | ”Cormoranii” n-au rivali în Premier League! Liverpool, victorie fără emoții cu Sheffield

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 03 ianuarie 2020, ora 08:34,
liverpool bucurie

Liverpool n-a avut emoții în etapa a 20-a din Premier League.

”Cormoranii” au câștigat partida cu Sheffield United, scor 2-0, și au ajuns la victoria cu numărul 19 în actuala ediție de campionat.

Salah, minutul 4, și Sadio Mane, minutul 64, au marcat golurile pentru formația pregătită de Jurgen Klopp. În urma reușitelor, egipteanul a ajuns la cota 10 în actualul sezon, iar senegalezul la cota 11.

Victoria de pe Anfield nu doar că a dus-o pe Liverpool cu un pas mai aproape de titlu, dar a stabilit și o performanță incredibilă: formația din Merseyside a devenit a treia echipă din Anglia care nu este învinsă într-un an calendaristic în campionat.

În urma acestui rezultat, Liverpool rămâne în continuare lider în Premier League, cu 58 de puncte, la 13 de distanță de Leicester.

În schimb, Sheffield coboară pe locul 8, cu 29 de puncte.

Vezi și VIDEO | Fanii lui Manchester City, indignați după apariția clipului de promovare a unui sponsor