VIDEO | Continuă criza pentru echipa lui Șumudică! Maxim și Toșca au fost titulari

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 14 martie 2020, ora 18:28,
marius-șumudică-gaziantep

Gazişehir Gaziantep, echipa antrenată de către Marius Șumudică, a pierdut meciul din deplasare cu Alanyaspor, scor 1-0, în etapa a 26-a din campionatul Turciei. Alexandru Maxim și Alin Toșca au fost titulari pentru Gaziantep.

Singurul gol a fost înscris de către fundașul englez Steven Caulker, în minutul 42.

Golul poate fi văzut AICI.

Gaziantep a bifat contraperformanța de a nu reuși niciun șut pe poarta adversă.

Fundașul Alin Toșca a fost integralist, iar mijlocașul Alex Maxim a fost înlocuit în minutul 77.

alin-tosca-gaziantep

Gaziantep are patru meciuri la rând fără victorie în campionat și ocupă locul 9 în clasament. În ultimele zece meciuri, echipa pregătită de către Șumudică a reușit doar două victorii.

Alin Toșca și Alexandru Maxim se află pe lista preliminară a selecționerului Mirel Rădoi pentru meciul cu Islanda din 26 martie, în play-off-ul pentru EURO 2020.