VIDEO | Concordia Chiajna, la prima victorie în noul sezon al Ligii 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 11 august 2018, ora 19:54,
chiajna
chiajna

Concordia Chiajna a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Hermannstadt, scor 2-0, în etapa a patra din Liga 1. Este primul succes al ilfovenilor în noul sezon.

În minutul 37, Ionuţ Stoica l-a împiedicat pe Răzvan Grădinaru în suprafaţa de pedeapsă, iar arbitrul a acordat lovitură de la 11 metriPaul Batin a înscris. Atacantul Concordiei a trimis în partea dreaptă, portarul a ghicit colţul, dar n-a putut respinge.

Partida a fost destul de fragmentată și fără ocazii multe de gol.

Dan Panait (21 de ani) a reușit primul său gol în Liga 1, în minutul 88. Jucătorul de bandă stângă a profitat de faptul că portarul Căbuz a respins în faţă şutul lui Bawab şi a trimis cu mult calm în plasă.

Concordia: Caparco – G. Matei, Marc, Albu, Nivaldo – Prepeliţă (Leca 84′) – R. Grădinaru, M. Cristescu (Bawab 70′), Gorobsov, R. Deaconu (Panait 62′) – P. Batin. Antrenor: Ionuț Badea.

Hermannstadt: Căbuz – A. Coman, I. Stoica, Dandea, Tătar – Dâlbea, Antonov (Tsoumou 79′) – Petrescu (L. Ali 46′), Chalkiadakis, Nkololo (B. Rusu 62′) – Blănaru. Antrenor: Alexandru Pelici.

În urma acestui rezultat, ambele echipe au câte patru puncte în clasamentul Ligii 1.