VIDEO | Coman a impresionat pe toată lumea cu Sepsi: „E determinant și face diferența”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 09 aprilie 2019, ora 08:30,
Coman Sepsi
Coman Sepsi

Introdus la pauză, Florinel Coman a salvat-o pe FCSB cu Sepsi (2-0). Mijlocașul a scos un penalty și a marcat al doilea gol, iar Ilie Dumitrescu a fost impresionat de evoluția lui Coman.

„Teja a fost inspirat cu schimbarea asta, nu? Coman face diferenţa, e important şi determninant pentru echipă. E foarte greu să intri imediat în ritm, iar Moruţan nu a reuşit să o facă.

În schimb, Coman s-a încălzit la pauză, a avut 15 minute şi a intrat foarte bine. Scoate un penalty şi finalizează pentru 2-0. Bara nu mai contează”, a spus Ilie Dumitrescu, la Digi Sport.

„A fost decizia antrenorului să intru la pauză, am făcut un meci foarte bun, cu multe faze friumoase făcute de noi. Mă bucur că am avut reușite meciul ăsta, că am intrat și am făcut diferența”, a afirmat Coman, după victoria cu Sepsi.