VIDEO | Columbia și Argentina, calificate în sferturile de finală la Copa America

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 23 iunie 2019, ora 23:32,
argentina
argentina

Columbia și Argentina s-au calificat în sferturile de finală la Copa America, după ce au câștigat ultimele meciuri din grupa B. Argentina a evitat o confruntare ‘de foc’ cu Brazilia în faza următoare.

Argentina a învins Qatarul cu 2-0, după reușitele lui Lautaro Martinez (4′) și Sergio Aguero (82′).

Leo Messi a jucat tot meciul, dar nu s-a remarcat. Argentina și-a creat nu mai puțin de 19 ocazii de gol.

Argentina va juca împotriva Venezuelei în faza sferturilor de finală la Copa America, vineri, 28 iunie.

În celălalt meci din grupa B, Columbia a învins Paraguay cu 1-0. Gustavo Cuellar a înscris în minutul 31.

Columbia a încheiat faza grupelor cu maximum de puncte și niciun gol primit. În sferturi, Columbia va întâlni Chile sau Uruguay.