VIDEO | Claudio Ranieri și-a IEȘIT DIN MINȚI după Fulham-Huddersfield! ”Îmi venea sa îl omor! Nu m-a respectat”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 29 decembrie 2018, ora 21:18,
Dvmp6CZUwAEC27M

Claudio Ranieri, 67 de ani, a avut o ieșire nervoasă după ce echipa lui a câștigat cu 1-0. Antrenorul italian a explicat pentru BBC motivul pentru care și-a ieșit din minți după penalty-ul ratat de Aboubakar Kamara.

Meciul dintre cele două echipe care vor să scape de zona retrogradabilă, Fulham și Huddersfield, a fost plin de nervi și de dramă. Aboubakar Kamara, jucătorul gazdelor, a insitat să execute el o lovitură de la 11 metri în minutul 82, deși Aleksandar Mitrovic era cel care trebuia să o facă. Francezul a bătut lovitura, dar a ratat.

”I-am spus să îl lase pe Mitrovic să bată. Nu m-a respectat pe mine, nu și-a respectat colegii și nici suporterii. E incredibil! Îmi venea să îl omor!” a declarat Ranieri pentru BBC.

Meciul s-a terminat 1-0 pentru Fulham, datorită golului marcat de sârbul Mitrovic în minutul 91.

Vezi și VIDEO | Real Madrid e în PERICOL! Un nume mare din vestiar REFUZĂ prelungirea contractului