VIDEO | Ciprian Tătărușanu nu a scăpat fără gol la revenirea ca titular în poarta lui Lyon

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 08 ianuarie 2020, ora 22:23,
ciprian-Tătărușanu

Ciprian Tătărușanu, goalkeeper-ul naționalei României, a apărat poarta lui Lyon încă din primul minut al meciului cu Brest din Cupa Ligii, însă nu a scăpat fără gol primit.

Tătărușanu a fost titular în poarta lui Lyon, în victoria obținută în fața celor de la Brest din sferturile de finală ale Cupei Ligii, scor 3-1.

În urma acestei victorii, Lyon s-a calificat în semifinalele competiției.

Dembele a deschis scorul în minutul 19, iar Houssem Aouar a făcut 2-0 în minutul 55. Samuel Grandsir l-a învis pe Tătărușanu, după un cotraatac de manual, iar Lucas a spulberat orice emoție prin golul marcat în minutul 90+1.