VIDEO | Cine s-a impus în ‘Derby della Capitale’. Ştefan Radu nu a jucat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 29 septembrie 2018, ora 19:19,
roma-lazio
roma-lazio

AS Roma a câștigat derby-ul cu Lazio Roma, scor 3-1, în etapa a șaptea din Serie A. Fundaşul Ştefan Radu nu a jucat din cauza unei accidentări.

AS Roma a deschis scorul pe finalul primei reprize, prin Lorenzo Pellegrini. Golgheterul lazialilor, Ciro Immobile, a egalat în minutul 67.

O reușită superbă a lui Aleksandar Kolarov din lovitură liberă (71′) și ‘capul’ lui Federico Fazio (86′) au adus victoria pentru AS Roma.

Căpitanul lui AS Roma, Daniele De Rossi (35 de ani), a bifat meciul cu numărul 600.

Roma: Olsen – Santon, Manolas, Fazio, Kolarov – De Rossi (Cristante 74′), Nzonzi – Florenzi (Juan Jesus 82′), Pastore (L. Pellegrini 36′), El Shaarawy – Dzeko. Antrenor: Eusebio Di Francesco.

Lazio: Strakosha – Luiz Felipe, Acerbi, Caceres – Marusici, Parolo (Badelj 54′), Leiva, Milinkovici-Savici, Lulici (Caicedo 84′) – Luis Alberto (J. Correa 53′) – Immobile. Antrenor: Simone Inzaghi.

Fanii lui AS Roma au creat o atmosferă superbă în tribune.

În clasament, cele două echipe sunt despărțite de un singur punct.