VIDEO | Cinci din cinci pentru Liverpool! Record uluitor al cormoranilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 14 septembrie 2019, ora 17:15,
salah
salah

Liverpool şi-a continuat startul perfect de campionat în Premier League. Cormoranii au învins Newcastle United cu 3-1 şi au ajuns la un record uluitor în campionatul englez.

Oaspeţii au deschis scorul pe Anfield Road, prin Willems, însă Sadio Mane a reuşit o dublă şi a întors rezultatul înainte de pauză.

Mohamed Salah a închis tabela după pauză, 3-1 în urma unei combinaţii de efect cu Firmino.

Liverpool a ajuns la un record absolut în Premier League: 14 victorii consecutive. Echipa lui Jurgen Klopp a marcat cel puţin două goluri în toate partidele din această serie.

Liverpool s-a instalat în fruntea clasamentului din Premier League, unde este singura echipă cu punctaj maxim după primele cinci etape.