VIDEO | Chiricheş a înscris golul vieţii….şi nimeni nu l-a văzut!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 24 octombrie 2020, ora 11:55,
gol chiriches

Vlad Chiricheş a înscris un eurogol pentru Sassuolo în meciul nebun cu Torino, încheiat cu o remiză, scor 3-3. Partida s-a disputat pe o ceaţă atât de densă încât abia s-a putut urmări pe transmisiile TV.

Convocat de Rădoi pentru meciurile naţionalei de luna viitoare, Chiricheş a avut o seară plină la echipa de club. Sassuolo a prmit trei goluri cu Torino, iar românul a fost printre vinovaţi la primele două goluri ale oaspeţilor.

Linetty a deschis scorul în minutul 33. După pauză, Chiricheş putea egala, dar şutul său a fost blocat. Sassuolo a reuşit să înscrie pentru 1-1 prin Djuricic. Au urmat însă două goluri ale oaspeţilor într-un interval de trei minute. Belotii şi Lukic au dus Torino la un avantaj de două goluri. La golul al doilea, Chiricheş a cerut henţ, însă mingea l-a lovit în faţă pe atacantul oaspeţilor. după duelul cu atacantul lui Torino.

Românul s-a revanşat la poarta cealaltă: a înscris cu o execuţie fantastică golul care a readus speranţele gazdelor în final. A fost primul gol al lui Chiricheş în tricoul lui Sassuolo.

Caputo a restabilit egalitatea după numai două minute, iar Sassuolo – Torino s-a încheiat 3-3.