VIDEO | Chindia, un nou pas spre promovare! Petrolul, obligată să câștige la Bacău

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 05 aprilie 2019, ora 18:37,
chindia
chindia

Chindia Târgoviște s-a impus împotriva celor de Dacia Unirea Brăila, scor 3-0, și continuă lupta pentru promovare în Liga 1!

Elevii lui Viorel Moldovan au punctat de 3 ori în 17 minute. Leca a deschis scorul în minutul 52, Florea a majorat avantajul Chindiei în minutul 56, iar Cherchez a stabilit scorul final în minutul 62.

În urma acestei victorii, Chindia a urcat temporar pe locul 2 în clasamentul Ligii 1.

Urmărim împreună meciul dintre Chindia Târgovişte şi Dacia Unirea Brăilă, în comentariul lui Mihai Dolinschi. NEWS ALERT | Mircea Lucescu revine în fotbal! Cu ce club mare semnează. Are ca obiectiv titlul. Anunţul făcut astăzi —> https://bit.ly/2UyYSrsEste BOMBA ultimilor ani în fotbalul mondial! Real Madrid face un transfer INCREDIBIL:”El va purta tricoul cu numărul 7!” Tripletă de vis pe Bernabeu —> https://bit.ly/2WM5OyXCarlos Fortes a urlat la Gică Hagi, pe tunelul spre vestiare. Ce a declarat patronul Viitorului la finalul meciului cu Craiova —> https://bit.ly/2Ug4yHwBouchard a luat o pauză pe o perioadă nedeterminată. FOTO | Cum se relaxează frumoasa canadiancă —> https://bit.ly/2UrsHKAVIDEO | Claudiu Răducanu a atras toate privirile prin felul în care s-a îmbrăcat! 🙂 Cum a răspuns când a fost chemat la interivuri —> https://bit.ly/2Ig5yEb

Publicată de Telekom Sport pe Vineri, 5 aprilie 2019

În acest weekend, Universitatea Cluj și Petrolul Ploiești vor fi cu ochii pe derby-ul etapei: Academica Clinceni va întâlni Sportul Snagov.

Ardelenii vor juca pe teren propriu împotriva celor de la Mioveni, iar ”lupii galbeni” se pregătesc pentru o perioadă de foc: vor juca trei meciuri în șapte zile, dintre care două, în deplasare.

Echipa ploieșteană joacă duminică, 7 aprilie, de ora 15.00, în deplasare la Aerostar.

Miercuri, 10 aprilie, de la ora 19.00, este programată partida cu FC Argeș, iar duminică, 14 aprilie, lupii vor fi la Oradea, pentru duelul cu Luceafărul (ora 14.00).