VIDEO | Chindia Târgoviște ține pasul în lupta pentru promovare în Liga 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 15 martie 2019, ora 20:34,
chindia
chindia

Chindia Târgovişte a câștigat meciul din deplasare cu CS Mioveni, scor 4-1, în etapa a 25-a din Liga a 2-a. Echipa lui Viorel Moldovan s-a apropiat la un punct de liderul clasamentului.

Mădălin Martac a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 25.

În minutul 45, gazdele au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Ionuţ Rădescu.

În minutul 60, Cristian Cherchez a transformat o lovitură de la 11 metri, iar Chindia conducea cu 2-0.

Simon Măzărache a aprins speranțele celor din Mioveni, după reușita din minutul 63.

În minutul 81, Mihai Neicuţescu a dus scorul la 3-1 pentru echipa pregătită de către fostul internațional Viorel Moldovan.

Daniel Florea, fostul atacant al Astrei Giurgiu, a stabilit scorul final, în minutul 90+3.

Mioveni: Sima – Beţa, Celea, Burnea (cpt.), Stoica (Măzărache 46′) – Rădescu, Boboc, Lazăr, Hergheligiu – Işfan (Kilyen 46′), Balint (Ayza 75′). Antrenor: Daniel Opriţa.

Chindia: Aioani – Martac, Leca, Şandru, Panait (Şerban 83′) – Novac, Dudea – Raţă (Dumitraşcu 78′), Mihai, Cherchez (cpt.)(Neicuţescu 74′) – Florea. Antrenor: Viorel Moldovan.

În urma acestui rezultat, Chindia a urcat pe locul 2 în clasament, la un punct de liderul Sportul Snagov. CS Mioveni ocupă poziția a 7-a.