VIDEO | Chindia Târgoviște, lider în Liga a 2-a! Victorie controversată cu ASU Poli

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 02 decembrie 2018, ora 18:38,

Chindia Târgovişte a câștigat meciul de pe teren propriu cu ASU Politehnica Timişoara, scor 2-1, și a urcat pe primul loc în clasamentul Ligii a 2-a. Chindia a egalat dintr-un penalty inventat de către arbitru.

Deși porneau ca victime sigure, timișorenii au jucat foarte bine și au deschis scorul în minutul 72, prin Ionuţ Plămadă.

În minutul 74, arbitrul a acordat penalty pentru Chindia în urma unui duel umăr la umăr între Neguț și Coadă. Alin Dudea a transformat lovitura de la 11 metri.

În minutul 90Andrei Lungu a reluat cu capul din opt metri, iar Chindia continuă seria excelentă.

Chindia Târgoviște – ASU Poli Timișoara, repriza a doua

ACUM LIVE VIDEO | Chindia Târgoviște – ASU Poli Timișoara se joacă pe Telekom Sport 3Începem cursa spre EURO! România se luptă cu Spania, Suedia şi Norvegia pentru calificare! Aici ai cele 10 grupe din preliminariile CE 2020 —> http://bit.ly/2PdGkpWMircea Lucescu surprinde: "Dacă picam cu România, îmi dădeam demisia!" Ce şanse le dă tricolorilor —> http://bit.ly/2DVNXPPPrima reacţie a lui Contra după tragerea la sorţi: "Nu e cea mai grea grupă în care puteam pica!" Ce îşi doreşte pentru meciul de debut —> http://bit.ly/2Qs53vu

Publicată de Telekom Sport Romania pe Duminică, 2 Decembrie 2018

Chindia: Popescu – Martac, Dinu, Dudea, Vătavu (Stoica 75′) – Acasandrei (Lungu 55′), Mihaiu, Novac (cpt.), Manea (Şerban 55′) – Florea, Neguţ. Antrenor: Viorel Moldovan.

ASU Poli: Munteanu – Nicolescu, Mera (cpt.), Scutaru, Cojocaru – Lazea, Vidrăsan (Coadă 56′) – Schieb (Miholca 33′), Ignea, Bedea – Plămadă (Bozian 80′). Antrenor: Cosmin Petruescu.

La sfârșitul partidei, jucătorii Chindiei au declanșat sărbătoarea în vestiar.

Cine e pe primul loc? CHINDIA E, CHINDIA E! 2-1 cu cea mai anti-fotbal echipă care a jucat pe Eugen Popescu în 2018. Felicitări, băieți, ați fost minunați!

Publicată de FC Chindia Târgovişte pe Duminică, 2 Decembrie 2018

Chindia Târgoviște are o serie de 14 meciuri fără înfrângere și are un punct avans faţă de Sportul Snagov în fruntea clasamentului. ASU Poli se află pe locul 12 în Liga a 2-a.

victorietimisoaraasu poli timisoaraclasamentliderchindia targovisteliga 2chindia