VIDEO | Chindia mai speră să rămână în Liga 1! Victorie neașteptată cu Academica Clinceni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 29 iulie 2020, ora 19:21,
chindia
chindia

Chindia Târgoviște a câștigat meciul cu Academica Clinceni, scor 3-1, pe arena „Ilie Oană” din Ploiești, în etapa a 12-a din play-out-ul Ligii 1. Echipa din Târgoviște se menține pe ultimul loc în clasament.

Gazdele au condus cu 1-0 la pauză, după reușita lui Ivancic din minutul 45.

În repriza a doua, ambele echipe au beneficiat de câte un penalty. Bic a înscris pentru Chindia în minutul 71, iar Cebotaru a transformat lovitura de la 11 metri pentru Clinceni în minutul 77.

Berisha a stabilit scorul final, după reușita din minutul 89.

În urma acestui rezultat, Academica Clinceni se menține pe locul doi în play-out-ul Ligii 1, iar Chindia se află pe ultima poziție.