VIDEO | Chindia dă lovitura la Sfântu Gheorghe! Formația lui Emil Săndoi, la un punct de play-off

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 05 martie 2021, ora 20:28,
Chindia1
Chindia1

Primul meci al rundei a 26-a a Ligii 1 dintre Sepsi Sfântu Gheorghe și Chindia Târgoviște s-a încheiat cu victoria oaspeților scor, 1-0.

Prima parte a meciului de pe stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe a fost lipsită de ocazii notabile iar scorul pauzei a fost unul alb, 0-0.

Elevii lui Emil Săndoi au marcat în minutul 53 prin mijlocașul Cristian Neguț după acesta a trecut ușor de fundașul Mitrea și a înscris cu un lob peste portar, stabilind și scorul final al partidei din Sfântu Gheorghe.

În urma victoriei de la Sfântu Gheorghe, Chindia Târgoviște a urcat pe locul 7  în clasament și este la un punct distanță de ultimul loc ce asigură prezența în play-off cu patru etape rămase din sezonul regulat.

De cealaltă parte, Sepsi Sfântu Gheorghe formația pregătită de Leo Grozavu rămâne pe poziția a 4-a cu 40 de puncte acumulate.

Sepsi: Niczuly – Deligiannidis, Ninaj, Mitrea, Ștefănescu – Eder, Vașvari, Aganovici – Golofca, Safranko, Petrila

Chindia: Aioani – Căpușă, Pițian, Celea, Dinu – Neguț, Dulca, Iacob, Dumitrașcu – Costea, Florea