VIDEO | Chindia, aproape condamnată la retrogradare! Victorie clară pentru Viitorul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 25 iulie 2020, ora 19:52,
viitorul
viitorul

FC Viitorul a câștigat meciul de pe teren propriu cu Chindia Târgoviște, scor 4-1, în etapa a 11-a din play-out-ul Ligii 1. Este a șasea înfrângere consecutivă pentru Chindia, care are o misiune aproape imposibilă să se mențină în prima ligă.

George Ganea a reușit singurul gol al primei reprize, în minutul 42.

În repriza a doua, Viitorul a făcut spectacol. Mai întâi, golgheterul Ligii 1, Gabi Iancu, a înscris în minutul 62.

Daniel Florea a redus din handicap pentru Chindia în minutul 65.

Rivaldinho, intrat pe teren în repriza a doua, a reușit o ‘dublă’ pentru Viitorul (minutele 72 și 85).