VIDEO | CFR, victorie fără emoții în fața Voluntariului! Cătălin Itu, eroul campioanei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 26 octombrie 2020, ora 00:25,
itu deac cfr cluj

CFR Cluj a câștigat fără emoții în fața celor de la FC Voluntari, scor 1-0.

Chiar dacă s-a impus la limită, campioana nu a avut probleme în fața ilfovenilor, care au avut o singură ocazie în cele 90 de minute.

Puștiul Cătălin Itu (20 ani) a fost eroul ”feroviarilor”. Tânărul mijlocaș a marcat golul de 3 puncte în minutul 71. Mingea a ajuns la acesta după ce Râmniceanu a respins în fața lui Vojtus.

Vestea proastă primită de CFR Cluj este accidentarea lui Mike Cestor (28 ani). Fundașul a fost titular și a fost scos de pe teren în minutul 64, după ce a căzut pe gazon din cauza unor probleme la tendon.

SURSA FOTO: Captură Digi Sport

În urma acestui rezultat, ardelenii rămân pe locul 2 în Liga 1, cu 18 puncte, la 3 în spatele liderului Universitatea Craiova, în timp ce ilfovenii coboară pe locul 11, cu 10 puncte.

Joi, de la ora 22:00, formația lui Dan Petrescu, care a fost suspendat pentru meciul de azi, va juca împotriva elvețienilor de la Young Boys în Europa League.

Vezi și EXCLUSIV | Dezvăluire bombă: ”Înțelegerea a fost ca Dinamo să rămână în Liga 1!”