VIDEO | CFR, prima victorie în 2020! Succes pe final de meci cu irlandezii de la Dundalk

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 22 ianuarie 2020, ora 19:02,
cfr dundalk
cfr dundalk

CFR-ul a jucat astăzi al treilea amical al stagiului din Spania. Fotbaliștii lui Dan Petrescu au câștigat în fața unei echipe care în trecut a jucat în grupele Europa League.

Dundalk a condus cu 1-0 după golul reușit de Boyle în minutul 26, însă Țucudean a egalat în minutul 73, iar juniorul Petrila a adus victoria campioanei României cu două minute înainte de final.

CFR a început cu următoarea formulă de echipă : Hindrich – Ciobotariu, Cestor, Vinicius, Butean – Golofca, Itu, Hoban, Păun – M.Perreira, Traore.

În primele două partide de pregătire, clujenii au pierdut cu Holstein Kiel, scor 1-2 și au remizat cu cei de la Wehen, scor 1-1.