VIDEO | CFR – Dinamo 3-1. Campioana a revenit spectaculos în derby-ul etapei din Liga 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 19 august 2018, ora 23:39,
FOTBAL: CFR CLUJ – FC BOTOSANI, LIGA 1 BETANO (20.07.2018)

CFR Cluj a rămas pe primul loc în Liga 1! Ardelenii au trecut cu 3-1 de Dinamo, după ce roș-albii au deschis scorul în Gruia.

După o primă repriză fără goluri, Mihai Popescu a punctat pentru dinamoviști în minutul 61, printr-o lovitură de cap.

CFR a egalat imediat prin Țucudean, apoi Omrani a înscris cu capul, iar campioana României era în avantaj: 2-1.

Țucudean a reușit dubla și a lămurit lucrurile cu golul din minutul 78, iar CFR a învins-o cu 3-1 pe Dinamo, în derby-ul etapei a 5-a din Liga 1.

ECHIPELE:

CFR Cluj: Vâtcă – C. Manea, Vinicius, Lang, Camora – Culio, Males – Bordeianu, A. Păun (Mailat ’67), Omrani (Peteleu ’90+1)- Ţucudean (Tambe ’83)

Antrenor: Antonio Conceicao

Dinamo: Penedo – Corbu, D. Ciobotariu, M. Popescu, Vl. Olteanu – Mahlangu, R. Grigore – Sorescu (Moldoveanu ’60), D. Nistor, Salomao (Pesici ’79)- Axente (Popa ’52)

Antrenor: Florin Bratu