VIDEO | CFR Cluj, victorie confortabilă la Botoșani! ‘Perla’ Chindriș a greșit grav

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 iunie 2020, ora 21:57,
botosani cfr

CFR Cluj a câștigat meciul din deplasare cu FC Botoșani, scor 2-0, în etapa a patra din play-off-ul Ligii 1. Campioana României a înscris de două ori în primele 12 minute, după greșeli grave în defensiva gazdelor.

Ciprian Deac a deschis scorul în minutul 3, din penalty. Andrei Chindriș l-a faultat în careu pe Billel Omrani.

Tot Ciprian Deac a înscris și în minutul 12, din lovitură liberă de la marginea careului. Zidul gazdelor nu a avut reacție la șutul mijlocașului de la CFR Cluj.

În repriza a doua, echipa lui Dan Petrescu s-a apărat foarte bine, iar FC Botoșani n-a reușit niciun șut pe spațiul porții.

La CFR Cluj a debutat tânărul portar Otto Hindrich (17 ani), care s-a remarcat prin câteva intervenții foarte bune.

CFR Cluj are un avans de 7 puncte în fruntea play-off-ului Ligii 1, cel puțin până la meciul Universitatea Craiova – FC Botoșani, din 23 iunie.