VIDEO | CFR Cluj revine pe primul loc. Culio, gol la ultimul meci. Budescu a fost eliminat!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 16 decembrie 2019, ora 22:00,
culio 3
culio 3

CFR Cluj revine ep primul loc în clasament după victoria obținută pe teren propriu, 2-0, cu Astra. A fost ultimul meci al lui Culio, în tricoul vișiuniu. Argentinianul se întoarce acasă.

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 23. Burcă a marcat din careu, după un șut trimis de Costache.

Fără Alibec și cu Budescu mereu iritat, Astra nu a contat în atac.

CFR a fost la apraope de 2-0 în minutul 64, când Costache a ratat ulutor, din apropierea liniei porții.

În minutul 83, Budescu și-a lăsat colegii în inferioritate numerică. Decarul Astrei s-a certat întâi cu arbitrii, apoi l-a faultat din spate pe Culio și a văzut al doilea galben.

Imediat, CFR a înscris din nou. Culio a centrat în careu, iar portarul Kitanov a scăpat mingea în plasă.

CFR – Astra s-a terminat cu scorul de 2-0, iar campioana s-a întors pe prima poziție.

Echiele de start:

CFR: Arlauskis – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Itu, Hoban, Culio – Păun, Rondon, V. Costache
Rezerve: Rus – Petelu, Boli, Bordeianu, Petrila, Pereira, Omrani
Antrenor: Dan Petrescu

Astra: Kitanov – Graovac, Tamaş, Dima – G. Enache, V. Gheorghe, Crepulja, Simion, Radunovic – Răduţ, Budescu
Rezerve: Kitanov – Begue, Tounkara, Dandea, Fl. Matei, Biceanu, D. Bruno
Antrenor: Bogdan Andone

Stadion: Dr. „Constatin Rădulescu”, Cluj
Arbitru: Istvan Kovacs / A1: Vasile Marinescu / A2: Valentin Avram / Observator: Nicolae Grigorescu