VIDEO | CFR Cluj pune presiune pe Craiova! Victorie convingătoare la Giurgiu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 18 septembrie 2020, ora 22:54,
astra cfr cluj

CFR Cluj a câștigat meciul din deplasare cu Astra Giurgiu, scor 2-0, în etapa a patra a Ligii 1. Campioana României a urcat pe primul loc în clasament, cel puțin până la meciul Craiovei, de sâmbătă.

CFR Cluj a deschis scorul chiar înainte de pauză, după autogolul incredibil al lui Crepulja.

În repriza a doua, Astra a jucat slab și n-a trimis niciun șut pe poartă. CFR Cluj și-a dublat avantajul în minutul 61, după reușita lui Debeljuh.

CFR Cluj a urcat pe primul loc în Liga 1 și pune presiune pe Universitatea Craiova, singura echipă cu maximum de puncte după trei etape. Astra Giurgiu este ultima clasată, cu un singur punct.

Pentru CFR Cluj urmează meciul din turul trei preliminar al Europa League, joi, în deplasare, cu echipa suedeză Djurgarden FC.