VIDEO | CFR Cluj, mai aproape pe titlu! Viitorul s-a prăbușit în repriza secundă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 29 aprilie 2019, ora 22:30,
viitorul-cfr

CFR Cluj s-a impus cu 3-1 în partida cu Viitorul. Echipa lui Dan Petrescu a fost condusă cu 1-0, dar a marcat trei goluri în repriza secundă.

Brazilianul Rivaldinho a deschis scorul în minutul 14. Tot el a ratat o șansă uriașă de 0-2, în minutul 48 (VIDEO).

Apoi, echipa lui Gheorghe Hagi a fost de nerecunoscut. Profitând de căderea Viitorului, clujenii au rezolvat meciul în 17 minute.

Camora a marcat golul prin care CFR a reușit egalarea în minutul 57, cu un șut n cross, din afara careului (VIDEO).

În min utul 66, arbitrul partidei, Sebastian Colțescu, a dictat penalty, la un duel între Omrani și Ghiță. Culio a transformat lovitura de pedeapsă (VIDEO).

Campioana en-titre a închis tabela în minutul 74, prin Vinicius, care a marcat cu o lovitură de cap (VIDEO)
CFR Cluj – Viitorul s-a terminai 3-1, iar fotbaliștii lui Dan Petrescu au refăcut diferența de 5 puncte față de FCSB.