VIDEO | CFR Cluj încheie anul pe primul loc în Liga 1, după o victorie clară la Voluntari! Reușită superbă a lui Deac

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 21 decembrie 2019, ora 21:56,
deac-cfr
deac-cfr

CFR Cluj a câștigat în deplasare cu FC Voluntari, scor 4-0, în etapa a 22-a din Liga 1. Campioana României încheie anul pe primul loc în clasament.

Susic a deschis scorul în minutul 5, din pasa lui Rondon.

În minutul 13, clujenii au primit penalty, iar Culio a transformat lovitura de la 11 metri. Veteranul argentinian a înscris ultimul său gol în tricoul CFR-ului, urmând să plece în această pauză competițională.

Ciprian Deac a reușit cel mai frumos gol al meciului, în minutul 37 – lob de senzație peste portarul Rîmniceanu.

În prelungirile meciului, căpitanul CFR-ului, Mario Camora, a stabilit scorul final: 4-0.

Până la reluarea competiției, la începutul lunii februarie, CFR Cluj rămâne pe primul loc în Liga 1. În schimb, FC Voluntari este cea mai slabă echipă din campionat.