VIDEO | CFR Cluj, RECITAL OFENSIV în ultimul meci din cantonament!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 25 ianuarie 2019, ora 17:31,
cfr poli iasi

CFR Cluj s-a impus împotriva formației slovace Trencin cu scorul de 4-2! Acesta a fost ultimul meci amical din cantonamentul de iarnă.

George Țucudean (‘9), Omrani din penalty (’31) și Ciprian Deac (’45) au punctat pentru formația din Ardeal în primele 45 de minute. În repriza secundă, slovacii au marcat și ei prin Catakovic (’50), dar Culio a restabilit avantajul de 3 goluri printr-o lovitură de la 11 metri (’53). Ultima reușită a partidei le-a aparținut celor de la Trencin, Umeh (’70), iar meciul s-a încheiat cu scorul de 4-2.

Echipa de start: Arlauskis, Manea, Lang, Vinicius, Camora, Djokovic, Bordeianu, Deac, Păun, Țucudean, Omrani

Fotbaliștii care au intrat în repriza secundă: Mureșan, Peteleu, Culio, Ioniță, Costache, Petrila, Hoban, Males, Ganea, Potra, Ionuț Rus

VICTORIE CATEGORICĂ ÎN ULTIMUL AMICAL AL IERNIIEchipa noastră a câștigat și ultimul amical al iernii, scor 4-2, cu AS…

Publicată de Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA pe Vineri, 25 ianuarie 2019

CFR Cluj a terminat neînvinsă meciurile amicale din cantonament. Formația lui Toni Conceicao a mai remizat cu Vorskla Poltava (0-0), și le-a învins pe FC Zurich (2-1) și pe Ludogoreț Razgrad (2-0)!

Formația din Ardeal este pe primul loc în clasamentul Ligii 1, la 6 puncte de locul secund. Primul meci oficial pe care ardelenii îl vor disputa în acest an va fi pe teren propriu, cu FC Hermannstadt!