VIDEO | CFR a câștigat la pas cu Chiajna. Clujenii, lideri și după etapa a 16-a

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 24 noiembrie 2018, ora 20:28,
chiajna cfr
chiajna cfr

Campioana CFR se menține în fruntea Ligii I și după etapa a 16-a. Clujenii s-au impus cu 1-0 pe terenul Concordiei Chiajna. FCSB se află la cinci puncte în spate, cel puțin până mâine, când joacă la Poli Iași.

CFR s-a impus la limită, dar fără să pară că forțeze. Nici nu avea de ce să se agite prea tare, din moment ce Chiajna lui Dorinel Munteanu a jucat modest.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat din fază fixă. În minutul 23, Djokovic a marcat cu capul, din careu, după un corner executat perfect de Păun.

VEZI AICI GOLUL

CFR Cluj a terminat meciul în inferioritate numerică, după ce Culio a fost eliminat pentru al doilea cartonaș galben, în prelungiri. Culio l-a faultat pe Măzărache la marginea careului.

Cluijenii rămân pe prima poziție indiferent de celelalte rezultate, în timp ce Concordia Chiajna se poate întoarce pe loc retrogradabil.

Formația antrenată de Dorinel Munteanu este pe poziția a 11-a deocamdată, cu 17 puncte, dar la distanță mică de FC Botoșani (16 p) și Hermannstadt (15 p).

Sibienii joacă mâine la Călărași (13.30), iar FC Botoșani evoluează pe teren propriu luni, cu CS U Craiova (20.30).