VIDEO | Cel mai nebun meci! Scenariu incredibil în Anglia

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 08 ianuarie 2019, ora 11:41,
chesterfield

Un meci din National League, a cincea divizie engleză, le-a oferit fanilor celor de la Chesterfield o poveste de neuitat! Partida a curs după un scenariu desprins parcă din filme, iar fanii au fost în delir la final.

Chesterfield a întâlnit Ebbsfleet United, iar la pauză oaspeţii conduceau cu 3-0. În repriza a doua, gazdele au reuşit o revenire incredibilă, cu goluri marcate în minutele 65, 83 şi în al cincilea minut de prelungiri. Însă drama nu era completă. Portarul celor de la Chesterfield a comis un gest stupid în al şaselea minut de prelungiri. Penalty şi eliminare! Marcatorul golului de 3-3, Will Evans, a intrat în poartă şi a reuşit să salveze miraculos lovitura de pedepsă.

Penalties, Red Cards, Late Goals ??

This game between Chesterfield and Ebbsfleet was unbelievable… ??? Chesterfield FC

Publicată de SPORTbible pe Luni, 7 ianuarie 2019

S-a terminat 3-3, iar fanii lui Chesterfield au invadat terenul de bucurie la final. Singurul lucru care a umbrit strălucirea unui meci de poveste a fost faptul că portarul oaspeţilor a fost agresat de câţiva huligani intraţi pe terenul de joc.