VIDEO | Ce performanță! Botoșani a câștigat ‘Derby-ul Moldovei’ și încheie sezonul regulat peste FCSB

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 24 februarie 2020, ora 21:54,
botosani iasi

FC Botoșani a câștigat ”Derby-ul Moldovei” și încheie sezonul regulat peste FCSB!

Formația lui Marius Croitoru s-a impus în partida cu Poli Iași, scor 2-1, și a bifat a cincea victorie consecutivă în Liga 1.î

În prima repriză, Omoh a deschis scorul pe ”Stadionul Municipal Botoșani”, în minutul 30, cu un eurogol.

În repriza secundă, elevii lui Marius Croitoru au demonstrat de ce sunt una dintre cele mai în formă echipe din campionat.

Keyta a egalat în minutul 47, din pasa de gol a lui Țigănașu.

A fost egalitate pe tabelă doar pentru 8 minute. În minutul 55, Marko Dugandzic a marcat în al patrulea meci consecutiv pentru Botoșani și a adus o nouă victorie pentru echipa sa.

Gooooollll FC Botosani, gooolll DugandzicFC Botoșani 2️⃣1️⃣ Politehnica Iași

Publicată de Fotbal Club Botoșani pe Luni, 24 februarie 2020

În urma acestui rezultat, Botoșani încheie sezonul regulat pe podiumul Ligii 1, peste FCSB, iar Poli Iași rămâne pe locul 12 în Liga 1 și bifează a noua înfrângere consecutivă din campionat.