VIDEO | Ce nebunie în Poli Iași – UTA! ”Bătrâna Doamnă” a întors rezultatul în 2 minute

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 27 ianuarie 2021, ora 21:32,
UtaArad1
UtaArad1

Spectacolul a fost la el acasă în Poli Iași – UTA Arad.

”Bătrâna Doamnă” s-a impus la limită, scor 2-1, după ce a întors rezultatul în doar 2 minute!

Flores a deschis scorul în Copou, în minutul 9, după o greșeală în defensiva oaspeților.

Avantajul gazdelor a durat până în minutul 90+2. Când moldovenii credeau că se apropie de un succes, Erico a înscris golul egalizator, iar Ciprian Rus a marcat golul de 3 puncte două minute mai târziu.

În urma acestui rezultat, UTA a urcat pe locul 10 în Liga 1, cu 24 de puncte, în timp ce Poli Iași rămâne ultima echipă din clasament, cu 15 puncte.