VIDEO | Ce moment! Ștefan Radu i-a dat gol lui Ionuț Radu! Șut fabulos al fundașului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 29 septembrie 2019, ora 17:23,
stefan-radu
stefan-radu

Fundașul Ștefan Radu de la Lazio Roma a înscris un gol de senzație în poarta lui Ionuț Radu de la Genoa. Romanii au făcut spectacol și au câștigat cu 4-0, în etapa a 6-a din Serie A.

Pe ‘Stadio Olimpico’, Sergej Milinkovic-Savic a deschis scorul în minutul 7, cu un șut fără speranțe pentru Ionuț Radu.

În minutul 40, Ştefan Radu a reușit unul dintre cele mai frumoase goluri din acest debut de sezon în Serie A. Fundașul a șutat la vinclu.

În repriza a doua, ambele echipe și-au creat multe ocazii de gol, dar numai Lazio a reușit să înscrie, prin Caicedo (59′) și Immobile (78′). Ionuț Radu n-a avut ce să facă la niciuna dintre faze.

În urma acestui rezultat, Lazio a urcat în zona locurilor de cupe europene, în timp ce Genoa este pe loc retrogradabil.